HAKKIMIZDA

Biz Kimiz

Alüminyum Profil

1991 yılından bu yana sahip olduğumuz alüminyum profil tecrübemizi yeni bir şirketle daha geniş bir alana yaymaya karar verdik. Bu amaçla 2003 yılında Artım Alüminyum isimli firmamızı kurduk. İlk kurulduğu yıllarda sadece seramik, halı ve parke de kullanılan profillerinin satışını, Decofin markasıyla gerçekleştirmekteydi.

Bir süre sonra Alüminyum fabrikasıyla olan ortaklık yapısı ve diğer fabrikalarla olan yakın ilişkiler sebebiyle diğer profilleri de bünyemize katmaya karar verdik. Alüminyum profili sadece profil olarak vermek dışında bunların üzerine mekanik işlem yapıp ilave olarak dilenirse her türlü montaj ve paketleme hizmetini de sunabilmekteyiz.

Devam...

Mekanik İşlem Bölümü

Mekanik işlem konusunda uzmanlaşan firmamız sahip olduğu üç adet Elumatec CNC işleme makineleriyle 10 metreye kadar 5 eksene işlem yapabilmektedir. Bunun dışında sahip olduğu eksantrik preslerle ufak parçalara da işlem yapabilmektedir. Bu bölümde ilave olarak özel taleplere de cevap verebilmekteyiz. Montaj, özel paketleme, şrink vb. işlemler yapılmaktadır. Müşterilerimizin bir kısmı ara üretimleri dışarıda yaptırmayı talep etmektedirler bu durumda firmamız hızlı ve hesaplı işçiliği kendi maliyetlerinin de düşmesine olanak sağlamaktadır.

Devam...

PVC Foil

PVC folyo kaplama bölümümüzde Avrupa’dan satın alınan tam otomatik primerli ve sıcak tutkallı makinelerimizle profiller üzerine PVC folyo kaplama işlemi yapmaktayız. Kaplama işlemlerimizin çoğu kapı ve pencere profilleri üzerine yapılmaktadır. Bu bağlamda Almanya’nın en saygın PVC pencere firmalarından biri olan Kömmerling markasıyla tanına Profine firmasıyla yapılan anlaşma neticesinde bu firmanın profilleri bünyemizde kaplanmaktadır. Bunun dışında talepler doğrultusunda 300mm genişliğinde folyo kullanılarak her türlü alüminyum ve PVC profil üzerine kaplama yapabilmekteyiz. Standart folyo markamız Renolit ve Skai olmakla birlikte müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı folyolar da kullanılabilmektedir. Tutkal, sertleştirici, sıcak tutkal ve primer gibi yardımcı malzemeler yine Avrupa’dan ithal edilmektedir.

Peki bizi farklı kılan özelliğimiz nedir?

Bütün özel taleplerinize cevap verebilmekteyiz. Bunların bazıları üretilmesi zor olan profiller, bazılarının ise miktarları az olan siparişleriniz olabilir. Bu bağlamda bir çok ekstrüzyon firması bu taleplere cevap verememektedir, ama biz verebilmekteyiz. Tecrübelerimizle sabittir ki özel talepleri olan bir çok firma ürün temini esnasında sıkıntılar yaşamaktadır. Bu bağlamda bu sorunu ya üçüncü paydaşlarla yada kendi bünyelerinde çözme gayretindelerdir. Ama her iki seçenek de üretim maliyetlerini arttırmaktadır. Bu durumda firmamız Artım Alüminyum ayrıcalıklı bir paydaş olmaktadır. Ekstrüzyon firmalarıyla olan yakın ilişkileri özel taleplerinizi kolayca çözebilmesine olanak sağlamaktadır. Aklınıza gelen ilk soruyu hemen cevaplayalım, 'peki bu durumda fiyatlarınız hala rekabetçi olabiliyor mu'? Kesinlikle evet! Yüksek satın alımlarımız sayesine fabrikalardan özel iskontoloar alabilmekteyiz ve bu avantajı müşterilerimizle de paylaşmaktayız.

©2017 - Artım Alüminyum Metal ve Plast. San. Tic. Ltd. Şti.. Tüm Hakları Saklıdır. TTKobi Hazır Web Sitesi